Slot Hizmet Merkezi

Nevşehir Kapadokya Balon Uçuş Sahasında sıcak hava balonu uçuş sayılarının son yıllarda hızla artmasından kaynaklı emniyet risklerinin değerlendirilmesi sonucunda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Kapadokya Üniversitesi işbirliği ile 2013 yılında Slot Hizmet Merkezinin kurulması, en önemli emniyet tedbirleri arasında yer almaktadır.

Slot Hizmet Merkezi 10.06.2013 tarihinden bu yana Nevşehir Kapadokya Balon Uçuş Sahasında uçuş emniyetinin sağlanması ve hava sahasının emniyetli bir şekilde kullanılabilmesi için gereken koordinasyon ile slot hizmetlerini yürütmektedir.

 

Slot Hizmet Merkezinin Faaliyetleri

Merkezimiz Nevşehir Kapadokya Balon Uçuş Sahası Slot Uygulama Talimatı (SHT-Balon-Slot) hükümleri çerçevesinde, Kapadokya bölgesinde;

  • uçuşlara ait bilgilerin toplanması,
  • istatistiki verilerin oluşturulması,
  • meteorolojik değerlendirme ve bayrak uygulaması,
  • slot hakkı kullanımının kontrolü,
  • kalkış uygunluğu taleplerinin değerlendirilmesi,

iş ve işlemlerini yürütmektedir.

 

Slot Hizmet Merkezi Uçuş Uygunluğu Sayfası

Nevşehir Kapadokya Balon Uçuş Sahasında hâlihazırda 27 sıcak hava balonu işletmesine hizmet verilmekte olup işletme girişi ya da meteorolojik uygunluk durumu için tıklayınız.

E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız